Снег Топење Мат Загреан Скалило Мат 10 30 Поврзување w Кабел За Напојување
Неодамнешно

Снег Топење Мат Загреан Скалило Мат 10 30 Поврзување w Кабел За Напојување

DEN 3039.84

Достапно на барање

Опис На Производот. 10" х 30" Душеци За Топење Снег. Топете 3 " Снег На Час И Гума што не се лизга и СЕРТИФИКАЦИЈА НА ЕТЛ. . . Ефикасно се загрева. Нашите душеци за топење снег го чистат патот со голема брзина и спречуваат лизгање и паѓање. Престанете да се грижите за акумулацијата на мраз и снег, дури и за време на снежни бури. . Брза И Без Напор Инсталација. Напојувањето на загреаните душеци за мраз нема да биде проблем за вас. Секоја подлога е опремена со кабел за напојување од 10 стапки и приклучок отпорен на истекување за да ги задоволи вашите потреби. До 9 идентични душеци може да се поврзат во серија. . . Спецификации. Модел : ДРТ-XRX10*30. Материјал : Гума. Брзина на Топење на снег : 3 " / 7,6 см на час. Брзина на Топење на мраз : 1 " / 2,5 см на час. Температура На Топење. : 122 ℉ / 50 ℃. Напон : 120v / 60 Hz. Моќност : 175 W. Дебелина : 0,16 " / 4 мм. Тежина На Производот : 4,2 фунти / 1,9 кг. Должина На кабелот за напојување : 10 стапки / 3,05 м. Водоотпорно Ниво : IPX7. . Содржина На Пакетот. 1 х Снег Топење Мат. 1 х Приклучок За Заштита Од Истекување. 1 х Продолжен Кабел За Напојување. 1 х Излез Тајмер. 1 х Велкро. 4 х Нерѓосувачки Челик Земјата Удел. Чувајте Ги Вашите Скали без Снег : наместо да губите време повредувајќи го грбот и сами ширете сол на снег, зошто да не го олесните животот и наместо тоа изберете ги нашите душеци за топење снег од 10" х 30"? Брзо ќе ги исчисти вашите скали со стапка на топење на снегот што паѓа на вилицата од 3 инчи/ч и температури на греење од 122 степени, идеални за повеќето површини како бетон, асфалт, камен и дрвени палуби. Направете ја оваа зима без болка. Застанете на Тешките Зими : нашите душеци се направени од врвна гума и жица за греење. И погоди што? Загреаните надворешни душеци се отпорни на абење, водоотпорни, про-околина, без мирис и доволно издржливи за да останат надвор за да издржат сурово време цела зима. Текстурираната површина обезбедува одлична влечна сила што помага да се заштитите вас и вашите сакани од опасни лизгања, слајдови и падови. Соберете За Неколку Минути : нашите душеци за топење мраз доаѓаат со кабел за напојување од 10 стапки и приклучок отпорен на истекување со индикатор за работен статус. Само поставете ја снежната подлога надолу и приклучете ја во штекер ОД 120 V. Можете да го користите независно или меѓусебно поврзани со други душеци (до 1800 W). Доаѓа и со шипки отпорни на ' рѓа и копнени колци за дополнително фиксирање. Ајде да го стопиме снегот заедно. Зошто да се лизнете и лизгате кога ќе можете самоуверено да одите оваа зима?. Никогаш Повеќе не излегувајте на Студ : ви обезбедуваме тајмер за излез за значително да заштедите енергија и да обезбедите поголема погодност. Тајмерот има јасен дигитален екран, а неговите лесни за ракување копчиња можат да постават 8/20 групи програми за време на исклучување. Поставете го и заборавете го. Повеќе нема да треба да одите на отворено за да го вклучите/исклучите во студената зима. Обезбедете Безбедност Ноќе : загреаната подлога за пешачка патека има рефлектирачки ленти кои можат да рефлектираат слаба светлина од кој било агол. Овој уникатен дизајн во голема мера ја зголемува видливоста ноќе и ги намалува ризиците од сопнување или лизгање. Покрај тоа, обезбедено е велкро за да се направи складирање во потоплите сезони без напор.

Повеќе детали

Избор на купувачи