Проформ Електронски Дистрибутер Конверзија Комплет Одговара изберете: 1984-КРАЈСЛЕР ПЕТТАТА АВЕНИЈА, 1974-КРАЈСЛЕР ЊУПОРТ
Неодамнешно

Проформ Електронски Дистрибутер Конверзија Комплет Одговара изберете: 1984-КРАЈСЛЕР ПЕТТАТА АВЕНИЈА, 1974-КРАЈСЛЕР ЊУПОРТ

DEN 0.67

Достапно на барање

Компатибилен Со Крајслер® 318 340 360; овие комплетни комплети за дистрибутери со високи перформанси ќе го претворат вашето старо палење од типот точка во ново електронско палење. Секој комплет вклучува дистрибутер со напредна крива со високи перформанси, заедно со електронска контролна единица кутија, ремен за жици, отпорник на баласт и детални упатства за инсталација. Продадени Како Еден Комплет.; Карактеристики Комплетите За Дистрибутери Со Високи Перформанси Ќе Го Претворат Палењето Од Типот На Стара Точка Во Ново Електронско Палење. Комплетот Вклучува Дистрибутер Со Напредна Крива Со Високи Перформанси, Заедно Со Електронска Контролна Единица, Ремен За Жици И Отпорник На Баласт. Препорачана Употреба-Високи Перформанси. Тип На Дистрибуција На Искра - Електронски. Искра Однапред Тип - Вакуум Однапред. Вклучува Капа И Ротор - Да. Со Модул За Палење-Да. Боја На Капа-Црна. Тип На Капа-Женски Приклучок. Одговара за различни Марки, Модели и Години. - SKU : KSAO105498 Одговара Изберете : 1984-1989 КРАЈСЛЕР ПЕТТА АВЕНИЈА 8 Цил 5.2 Л 1971,1974-1979 КРАЈСЛЕР ЊУПОРТ 8 Цил 5.9 Л 1980-1983 КРАЈСЛЕР ЊУЈОРКЕР 8 Цил 5.2 Л 1975-1979 КРАЈСЛЕР КОРДОБА 8 Цил 5.9 Л 1977-1981 КРАЈСЛЕР лебарон 8 цил 5.2 л 1979 КРАЈСЛЕР ЊУЈОРКЕР 8 Цил 5.9 Л 1981-1983 КРАЈСЛЕР ИМПЕРИЈАЛ 8 цил 5.2 Л 1980-1983 КРАЈСЛЕР КОРДОБА 8 цил 5.2 Л 1980-1981 КРАЈСЛЕР ЊУПОРТ 8 ЦИЛ 5.2 Л 1977-1978 крајслер ЊУЈОРКЕР БРУАМ 8 Цил 5,9 л и повеќе - додадете го вашето возило ВО НАШИОТ ДОДАТОК ЗА ВКЛОПУВАЊЕ ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

Повеќе детали

Избор на купувачи