Поставете го кабинетот за складирање на светло сиви висини за складирање N - компјутер
Неодамнешно

Поставете го кабинетот за складирање на светло сиви висини за складирање N - компјутер

DEN 1.67

Достапно на барање

Колекцијата за складирање на кабинети за складирање нуди разноврсност за вашите постојано менување на потребите за складирање во гаражата, просторијата за перење, канцеларија или работилница. Кабинетите се монтираат безбедно на wallидот со систем со тешка метална железница и кука. Функцијата за монтирање на wallидот обезбедува лесно чистење под орманите и ги штити вашите складирани предмети од вода и нечистотија. Колекцијата Hangups е конструирана со употреба на ламинирано композитно дрво и има метални рачки и прилагодливи шарки. Овој производ испорачува подготвени за склопување и ги вклучува сите шини со шини и завртки за прицврстување. Додадете други плакари од нашата колекција Hangups за да создадете систем за складирање за да ја претворите секоја преполна просторија во организиран простор . Поставете N вклучува : . 1 x 30 in. W x 24 in. H x 16 in. D Горниот кабинет за складирање (GSUW-0707-1). 1 x 30 in. W x 24 in. H x 16 in. D Основен кабинет за складирање на основата (GSCW-0713-1) Prepac светло сиви обесени кабинети за складирање на работа n-2 компјутер : сатенски никел завршени рачки. 6-насочни прилагодливи шарки за фино прилагодување на вратата. Потребни алатки за инсталација : вежба, пронаоѓач на студенти, мерка на ниво и лента. Вкупна тежина на производот : 101 фунти; 13 кубни нозе. Вкупен капацитет на тежина : 180 фунти. Конструиран од Carb-2 во согласност, ламинирано инженерско дрво со цврст поддржувач на MDF. Бродовите подготвени за склопување, вклучуваат упатства за лесно склопување и има ограничена гаранција на 5-годишен производител на делови. Произведено во Северна Америка и ги исполнува сите безбедносни стандарди.

Повеќе детали

Избор на купувачи