Чисти шепи меки капачиња за нокти за мачки 40pk - неонски жолти мали
Неодамнешно

Чисти шепи меки капачиња за нокти за мачки 40pk - неонски жолти мали

DEN 2.67

Достапно на барање

Дали чувствувате дека вашиот фузбол не е доволно прекрасен и му треба малку талент? Изборот на бренд Purrdy Paws ви овозможува пристап до широк спектар на ексклузивни бои на POSH! Purrdy Paws ефикасно ги замаглува ноктите на вашата мачка и нуди хумана алтернатива за декларација додека заштитува од гребење на миленичиња. Развиена од ветеринар, нејзин безбеден, нетоксичен и може да ви помогне да ги избегнете овие вообичаени главоболки за домаќинства за домашни миленици : оштетување на вашиот дом, пр. подови, врати, екрани, wallsидови и мебел и заштита од гребнатини кога вашата писе ќе добие малку премногу frisky апликација е едноставна : 1) Започнете со обид на капачето за нокти без лепак за да се обезбеди соодветно вклопување, треба да се вклопи во ситно.2) Еднаш Имате точна големина, едноставно пополнете го секое капаче за нокти 1/3 од патот полн со обезбедениот врв на лепило и апликаторот, а потоа нежно лизнете го капачето на ноктот.3) Конечно ја набудувате вашата мачка 5 минути додека не се постави лепилото, а потоа и вие ' повторно направено! Меките капачиња за нокти на чистачи се пријатни за вашата мачка да се носи и ќе трае приближно 4 до 6 недели додека мачката не ги пролее канџите природно. Упатство за големината на мачките : Маче : стари помалку од 6 месеци ќе ги собере повеќето мачиња до моментот кога ќе достигнат на возраст од 16 недели (4 месеци). Некои мачиња можат да ги носат уште во возраст од 12 недели (3 месеци). Мало : Околу 6 месеци стари / 6-8 фунти на некои мачиња на 5 месеци можеби ќе им треба мала големина ако растат брзо или се мачки со големи раси. Мачки мачки мачки со мали бонуси често ја носат малата големина. Ако вашата мачка изгледа помала од просечна целосна мачка, изберете мала. Средна : Приближно 9-13 фунти од просечна големина на возрасни мачки носат медиум. Големо : Околу 14 килограми и мачки со големи буни и мачки со голема раса, носат големи. Секој комплет за меки капаци на ноктите на Purrdy Paws вклучува : 40 капачиња за винил нокти, 2 цевки лепило, 1 цевка на лепило за гел, совет за апликатори и упатства што ветеринари се развива, официјален бренд Purrdy Paws, трае 4-6 недели, безбеден, не-токсичен, не-токсичен, Лесен за примена.

Повеќе детали

Избор на купувачи