Енергетска стоп предната Z еволуција керамички влошки на сопирачките 16-755
Неодамнешно

Енергетска стоп предната Z еволуција керамички влошки на сопирачките 16-755

DEN 3.00

Достапно на барање

Инженерско за сопирање без бучава со двојни треперки поддржани од гума, кои нудат 6 пати повеќе намалување на бучавата од обичните челични трепки. Површините на подлогата се термички изгорени за брзо пробивање. Влошките за еволуција имаат вистинска керамичка формула која ги одржува тркалата почиста и нема да ги носи роторите. Power Stop Z16 влошките на сопирачките имаат 20% поголема моќност од другите водечки брендови. Премиум керамичкото соединение се прави со употреба на OE позитивна технологија за мувла. Оваа технологија обезбедува униформа густина на триење низ целата подлога што помага да се контролира бучавата и да се спречи предвремено абење. Влошките за еволуција се произведуваат според стандардите TS16949 до спецификациите на OEM, вклучувајќи комори и слотови. Енергетска стоп предна Z16 еволуција керамички влошки за сопирачките 16-755. Енергетска стоп Z17 Еволуција чиста возење керамички влошки за сопирачките се дизајнирани за сопирање без бучава. Површините на подлогата се термички изгорени за брзо пробивање. Влошките за еволуција имаат вистинска керамичка формула која ги одржува тркалата почиста подолго. Вклучен хардвер од не'рѓосувачки челик вклучен за лесна инсталација без проблеми. Влошките за еволуција се произведуваат според стандардите TS16949 до спецификациите на OEM, вклучувајќи комори и слотови. Fits : Mazda 626 2002-1998; Protege 2003.

Повеќе детали

Избор на купувачи