Chicco NextFit Zip Convertible Car Seat - Небулозно
Неодамнешно

Chicco NextFit Zip Convertible Car Seat - Небулозно

DEN 0.67

Достапно на барање

Зип Chicco Next Fit® опфаќа новороденчиња и растечки мали деца во задната позиција, потоа непречено преминува во позиција напред за постари деца. Отстранлив позиционер на новороденче обезбедува соодветно вклопување од 5-11 фунти, а потпирачот за глава од девет позиции и прицврстената, без ретекција на ретроспектива удобно да го смести растот од 5-65 фунти. со неверојатно едноставно израмнување и затегнување. Системот за затегнување на сила Supercinch® Force-Multiplying Системот за затегнување на ременот го олеснува постигнувањето на тесно вклопување со бравата или со безбедносниот ремен на возилото. Со додавање на кликнување и ослободување на копчето, плус вградена патека за слајд за повторно поставување на лентата за заклучување за режимот напред. Duoguard® обезбедува два слоја на заштита од глава и торзото со длабока цврста школка и EPS-отплата на енергија. Школката на седиштата е исто така засилена со челична рамка. За удобно миење на машината, Next Fit Zip има подлога за седиште во Zip-Off. За употреба од 5-40 фунти. Во режим на задниот дел, од 22-65 фунти. во режим напред и до 49 ". Подлога за седиште во поштенски и миење. -Сод на глава за прилагодување. Меки плетени ткаенини со сива дијамантска текстура. Светло сиво цевководи и светло сребро патент го акцент богатството што се наоѓа во истражувањето на целиот спектар на градации во боја, нудејќи разноврсен стил.

Повеќе детали

Избор на купувачи