Трговска марка ликовна уметност пејзаж со урда покриви 1889 платно уметност од Камил Писаро
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност пејзаж со урда покриви 1889 платно уметност од Камил Писаро

DEN 958.40

Достапно на барање

Подготвени да се претставиме без обележје, во различни големини Големина : 18 "x 24". „Пејзаж со урда покриви 1889 година“ тип на уметност на платно. Камил Писаро уметник. Голема големина. Материјал : платно, дрво. Нерасположено. Форма на правоаголник. Класичен стил. Хоризонтален формат. Гикли е прифатен од многу галерии, музеи и приватни колекционери. Подготвени да висат. Печатено со употреба на giclee, што е напреден процес на изработка на печатење. Репродукциите се практично разликуваат од оригиналите. Галеријата завиткана така што платното се обвиткува околу страните и ја крие дрвената рамка. Овозможува необична презентација на готовиот сликар.

Повеќе детали

Избор на купувачи

Бринли Ко.
Неодамнешно
Бринли Ко.
Достапно на барање
DEN 895.84
Пофалбата: