Трговска марка ликовна уметност „плоштад Bearcub“ платно уметност од студиото МекНил
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „плоштад Bearcub“ платно уметност од студиото МекНил

DEN 0.67

Достапно на барање

Уметник : Студијата Macneil Studio Subject : Animals Tyle : Modern & Modern и Modernivery Product Type : Gallery-Wraved Canvas Artthis подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има поларна мечка и нејзиното младенче што спие во снегот. За создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Студиото МекНил „Плоштад Беркуб“ платно уметност.

Повеќе детали

Избор на купувачи