Трговска марка ликовна уметност „The Thing“ Canvas Art од Роберт Фаркас, бел мат, сребрена рамка
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „The Thing“ Canvas Art од Роберт Фаркас, бел мат, сребрена рамка

DEN 3.00

Достапно на барање

Уметник : Роберт Фаркасубјект : животни : современа трговска марка ликовна уметност „The Thing“ Canvas Art by Robert Farkas, White Matte, Silver Frame : Artist : Robert Farkas. Предмет : животни. Стил : современ. Тип на производ : Сребрена рамка, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има силуети на две фигури кои стојат пред триаголник. Печатење на giclee под акрилик во сребрена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Повеќе детали

Избор на купувачи