Дот И Маркиз Моисанит Свадба Бенд, Стерлинг Сребрена Свадба Бенд
Неодамнешно

Дот И Маркиз Моисанит Свадба Бенд, Стерлинг Сребрена Свадба Бенд

DEN 2399.84

Достапно на барање

Воведување на нашата прекрасна точка и маркиза свадба бенд, совршен симбол на вашата вечна љубов и посветеност. Изработен со грижа и прецизност, овој извонреден прстен има ред пенливи дијаманти или скапоцени камења поставени околу целиот бенд во амбиент со точки и маркизи, создавајќи блескав и волшебен ефект.Без разлика дали барате да го надополните вереничкиот прстен или да го носите како самостојно парче, тоа е навистина неверојатен избор. Со својот антички дизајн и супериорна изработка, сигурно ќе стане негуван симбол на вашата љубов во годините што доаѓаат.ДЕТАЛИ ЗА КАМЕН : Скапоцен Камен : Вистинска Моисанитемоисанитска Боја Одделение : Д Одделение Боја-Безбојна Моисанитска Јасност : VVS1 - Беспрекорна Форма И Големина На Моисанит : D VVS Тркалезна 1,5 mm/1,2 MMBAND ДЕТАЛИ : Метал : 100% 925 Sherling Silver Shape : круг1, 5mm/1,2 mm Prong Поплочување ГОЛЕМИНА НА Подесување : МОЖЕМЕ Да направиме ПРСТЕН Во Која Било Големина На Прстен, Ако Големината На Прстенот Не Е На Списокот, Контактирајте Не, Ние Ќе Го Направиме По Мерка За Вас! Дот И Маркиз Моисанит Свадба Бенд, 925 Стерлинг Сребрена Свадба бенд.

Повеќе детали

Избор на купувачи

Белег Украс
Неодамнешно
Белег Украс
Достапно на барање
DEN 1.33
Пофалбата: