Вирлсвел Цифри Абакус Соробан Монистра Колона Традиционално Дете Училиште Математика Учење Помагала
Неодамнешно

Вирлсвел Цифри Абакус Соробан Монистра Колона Традиционално Дете Училиште Математика Учење Помагала

DEN 2.67

Достапно на барање

Спецификации : . Абакусот, исто така наречен рамка за броење, е алатка за пресметување каде што мониста се поместуваат надолу и се вршат од чувството и погледнете ги мониста, сложени пресметки. Многу корисна алатка во општото математичко образование. Абакус стил абакус, пластична рамка, 17 цифри, мушка погоре и четири монистра подолу. и нбсп;. Име На Предметот : Абакус. Материјал : Пластика. Карактеристики : 17 Цифри, Алатка За Пресметување, Помош За Учење Математика. Големина : 26,3 см х 6см х 1,5 см/10,35 и цитат; х 2,36 и цитат; х 0,59 и цитат; (Прибл.). и нбсп;. Забелешки : . Поради разликата во поставувањето на светлината и екранот, предметот и бојата на 39 може да бидат малку поинакви од сликите. Ве молиме дозволете мала разлика во димензиите поради различно рачно мерење. и нбсп;. Пакетот Вклучува : . 1 х Абакус и нбсп; абакусот, исто така наречен рамка за броење, е алатка за пресметување каде што мониста се поместуваат надолу и се вршат од чувството и погледнете ги мониста, сложени пресметки. Многу корисна алатка во општото математичко образование. Абакус стил абакус, пластична рамка, 17 цифри, мушка погоре и четири монистра подолу. Играчки и Хоби. Учење и Образование.

Повеќе детали

Избор на купувачи