Zebco Quantum Quickcast Sinning Reel
Неодамнешно

Zebco Quantum Quickcast Sinning Reel

DEN 895.84

Достапно на барање

Патентираниот систем за активирање на Quickcast на Zebco ви дозволува да се фрлите без воопшто да ја допирате линијата. Единствена игла за отпуштање ја крева линијата кога ќе го повлечете активирањето и остава да оди кога ќе го ослободите активирањето. Quickcast го олеснува вашето кастинг! Карактеристики : - активирање на активирање на топката за кастинг- Anti-Reverse System- Graphite Spool- жица за кауција од не'рѓосувачки челик- предно прилагодување на влечење- променливо десно или лево повлекување : - Капацитет на линијата (YDS ./ lbs.) : 160 / 8- Сооднос на менувачот : 5.2 : 1- инчи по ред : 27 "- Лежишта : 1- тежина : 9,10 мл. Zebco / Quantum Quickcast Spinning Reel.

Повеќе детали

Избор на купувачи