Теравита Тофи Јаболко Роибос Чај
Неодамнешно

Теравита Тофи Јаболко Роибос Чај

DEN 3.00

Достапно на барање

Чај Од тофи Јаболко Роибос (Лабав) Нашиот Чај Од Тофи Јаболко Роибос е прекрасен Чај Со Вкус На Роибос Со Ореви Од Макадамија, Сушени Јаболка (Исечкани На Коцки, Природни) и Врвки Од Какао во кои навистина ќе уживате! Уникатната Арома И вкус На Тофи Јаболко е задоволство!Состојки : чај Од Роибос, Ореви Од Макадамија, Сушени Јаболка (Исечкани На Коцки, Природни), Врвки Од Какао и Природен Вкус на Јаболко Од Тофи.Теравита е ексклузивна линија на производи со врвен квалитет, природни извори кои ги користат само најдобрите, најчистите и најмоќните состојки пронајдени низ целиот свет. Теравита е обележана со највисоките можни стандарди за чистота, потенција, стабилност и свежина. Сите наши производи се подготвени со највисоки елементи за контрола на квалитетот, од суровини низ целиот производствен процес, до моментот кога шишињата или кесите се запечатени за свежина и се испраќаат до вас. Нашите највисоки можни стандарди се сертифицирани од независни лаборатории и поддржани од нашата лична гаранција.Теравита постои за да се исполнат и да се обезбеди здравјето и благосостојбата на вашето семејство без штетни ефекти или хемикалии и лекови на рецепт. Ние се стремиме да ги направиме сите наши производи достапни и сигурни и постојано бараме пазар за да ја одржиме нашата достапност и да бараме нови начини да ви служиме вам и на оние што ги сакате. Теравита стана доверливо име за домаќинството за многу семејства и може да ви ги донесе и вашите најдобрите хербални додатоци, мешавини, чаеви и зачини кои се на пазарот денес.Теравита е спакувана во контејнери за рециклирање, отпорни на храна, кои можат да се рециклираат.Зооскејп е горд што е ексклузивен дистрибутер На Чаеви Од Теравита, билки и додатоци во Соединетите држави, Канада и ширум светот.. Спакувани во Соединетите држави во сертифициран објект c GMP (тековна Добра Производствена Практика). Нема полнила. Производител : Теравита. Големина : 4 мл. Лабав Лист Роибос Чај-Спакуван во пригодна исправена торбичка!.

Повеќе детали

Избор на купувачи