Обединета расадник во живо Агланема, поттикнувајќи ја сара растителната висока во одгледувач на тенџере
Неодамнешно

Обединета расадник во живо Агланема, поттикнувајќи ја сара растителната висока во одгледувач на тенџере

DEN 3.00

Достапно на барање

Плесењето на Агланема Сара е популарна зимзелена зимзелена боја што со векови е добредојден во сите домови низ целиот свет. Ова растение прикажува серија живописни разнобојни зеленило на врвот на цврсти шарени стебла. Плескавата Агланема Сара е само една од многуте варијанти на зимзелена зимзелена боја. Атрактивна, лесна за грижа за растението, тој е скоро за сите списоци на најдобри растенија во затворен простор. Растенијата на Агланема можат да се одржуваат на пониско ниво на светлина што често се наоѓаат во домот или канцеларијата. Иако има многу варијанти на ова растение, грижата за сите Агланемас е многу слична. Се покажа дека растенијата во затворен дом се одлични прочистувачи на воздухот кои помагаат да се намали стресот и вознемиреноста додека се стимулира креативноста и продуктивноста. Одлично за себе или како подарок! Лесно да се одгледува тропско растение - Плескавата фабрика за куќа Сара брзо се прилагодува на неговата околина и ќе напредува во услови на пониско светло. Преферира топлината и влажноста и живее удобно во 65-85 ° F. Плескавата Сара треба да се напои умерено, доволно за да ја направи почвата влажна и да дозволи горниот сантиметар на почвата да се исуши помеѓу наводните наводници.; Живописни лисја - Плескавата Агланема Сара има големи разновидни лисја на кратки стебла. Неговите живописни лисја создаваат драматично присуство кое додава елеганција на кој било простор.; Здравствени придобивки од фабриката во затворен простор - Агланема е една од многуте растенија признати од НАСА за неговата способност да го подобри квалитетот на воздухот во затворен простор.; Упатства за нега на растенија во живо - Пенска Сара ќе направи добро во услови на средно светло до слаба светлина. Преферира топлина и влажност и живее удобно во 65-85 ° F. Ова растение треба да наводнува само кога почвата ќе стане сува на допир, но не над водата, бидејќи тоа ќе предизвика да изгние корените. Истурете вода во горниот дел од садот за растенија и оставете го да го снема дното за да ги натопи корените не го остава врвот на почвата премногу влажна, мора да биде сув на допир.; Ние не испраќаме во Калифорнија, Аризона, Гу, Здраво, ПР, VI. Ние не препорачуваме испорака во екстремно ладни временски состојби. ПРЕДУПРЕДУВАЕ НА ПЕТ - Според ASPCA ова растение е токсично за домашни миленици. Не за човечка потрошувачка. Секое растение во живо ќе биде малку поинаку, така што растението што го добивате може да варира од претставата за фотографии. Мерењата се земаат од дното на тенџерето до горниот дел на растението.

Повеќе детали

Избор на купувачи