Обновен Apple iPad 9,7 таблет, 2012, 32 GB, само Wi-Fi, црна
Неодамнешно

Обновен Apple iPad 9,7 таблет, 2012, 32 GB, само Wi-Fi, црна

DEN 2.00

Достапно на барање

Обновено Apple i Pad 3 32 GB црна (3 -та генерација, 2012, MC706 LL/A). Вклучува додатоци за полнење. Ажурирања на i OS 9 (MAX). Овој i Pad е ограничен со Apple и нема да се надоградува на најновиот i OS и, според тоа, некои популарни апликации можеби не се вчитаат за вас. Но, не грижи се! Имаме решение за заобиколување за да ви помогнеме да ги добиете повеќето од овие апликации кои работат на вашиот i Pad. Подгответе ја најновата апликација од App Store до понов уред на Apple (i Phone 8 или i Pad 5 или повеќе) што е поврзано со вашата сметка на Apple ID. Ако имате пријател, роднина или пристап до кој било уред со најновиот i OS, најавете се во продавницата за апликации со вашата лична карта и лозинка, преземете ја апликацијата, избришете ја апликацијата и потоа одјавете се од продавницата за апликации. Ако веќе сте ја презеле апликацијата во минатото, тогаш можете да продолжите на следниот чекор. Следно, вратете се на вашиот постар Apple i Pad (овој i Pad), најавете се во продавницата за апликации и кликнете на „Купени апликации“ на дното. Осигурете се да се најавите во App Store со истата Apple ID како што порано ги преземавте апликациите. Пронајдете ја вашата апликација во купената област и кликнете на иконата Cloud до неа. Appearе се појави мал прозорец што се појавува во кој ќе ве праша „Дали сакате да ја преземете најновата компатибилна верзија?“ Кликнете на „Преземи“ и потоа ќе ја преземете постарата верзија на апликацијата на вашиот i Pad. Потоа ќе можете да ја користите апликацијата на вашиот постар уред со Apple. Конечно, сè уште можете да пристапите до популарни услуги со одење на нивната веб -страница во Сафари, но забележете дека нема да можете да користите услуги за видео стриминг без да ја добиете апликацијата преку горенаведените упатства. Вклучува : i Pad 3. Блок за полнење (10 W-12 W). 30-пински до USB кабел за полнење. Карактеристики : Оперативен систем : Ажурирања на i OS 9.3.6 (макс) Боја : црна. Носач : Само Wi-Fi. Состојба : Обновено (одделение). Камера : 5 мегапиксели (задни) / 1,2 мегапиксели (пред). GB/складирање : 32 GB. Процесор : 1 GHz Apple A5 X. Резолуција на екран : 2048x1536 пиксели. Големина на екранот : 7,9 инчи (дијагонала). Големина на производот : 9,5 x 7,31 x 0,37 инчи. Тежина на производот : 1,44 фунти. . Комплетно избришете ги податоците : Фабрички ресетирање на оригиналните поставки Сите тестирани копчиња и функционални - копчиња за дома, јачина на звук и напојување. Тестиран Jackек за слушалки и функционира. Тестиран и функционален микрофон. Тестиран звучник и функционален. Екранот на екранот на допир е светла и целосно одговара без гребнатини или пукнатини. Предните и задните камери тестирани и функционални. Нема оштетување на вода. Стаклото за приказ е во одлична состојба. Може да содржи лесни гребнатини без пукнатини!. Куќиштето на задниот метал може да има неколку гребнатини на светлина, но е многу сјајно. . 1 година гаранција- не покрива случајна штета. Правни : Апликациите се достапни на App Store. Достапноста на насловот е предмет на промена . Траењето на батеријата варира според употреба и конфигурација.

Повеќе детали

Избор на купувачи