Продавач Џими UL8WPBS 12V 12ah Инвалидска Количка Батерија - Ова Е Замена НА Брендот AJC
Неодамнешно

Продавач Џими UL8WPBS 12V 12ah Инвалидска Количка Батерија - Ова Е Замена НА Брендот AJC

DEN 607.84

Достапно на барање

Ajc® замена компатибилен Со Shoprider Џими UL8 WPBS 12 V 12ah Инвалидска Количка Батерија. Точната замена на ОЕМ гарантирано ќе се вклопи лесно и прецизно. Одржување слободен агм технологија, нема потреба да додадете киселина или вода некогаш. ВАЖНО : МОРА ПОВТОРНО ДА ГО КОРИСТИТЕ : вашиот постоечки каблирање и хардвер. Тоа се само батерии за замена. ЗАБЕЛЕШКА : ваша одговорност е да потврдите дека батериите што се нарачуваат одговараат на батериите во вашата единица пред да ја поставите вашата нарачка. Ние не сме одговорни за неточни нарачки. ИНФОРМАЦИИ ajc® Замена На Батеријата. Напон : 12 V (12 Волти). Капацитет : 12а. Терминали : Ф2. Број на батерии потребни за целосна замена : 2. Хемија : Запечатена Оловна Киселина (АГМ). Должина 5.94 во. Ширина 3.9 во. Висина 3.78 во. Тежина : 8,3 килограми. Одрекување : нашите производи не се поврзани или овластени од Купувачот. ПРЕДНОСТИ НА AJC® ЗАМЕНА НА БАТЕРИИ Со Висок квалитет, ниски трошоци за замена на батерии за илјадници уреди. AJC батериите се точни oem замени загарантирани да се вклопуваат лесно и прецизно. Милиони батерии се продаваат на глобално ниво. Ул признати компонента. Поддржан од лесни 30-дневни приноси и 12-месечна гаранција. SLA БАТЕРИЈА НЕГА Надополнување батерии по секоја употреба за да се спречи пад на перформансите. Избегнувајте целосни празнења. Периодично проверувајте ги терминалите за знаци на корозија или друго абење што може да предизвика дефект. Секогаш чувајте ја батеријата целосно наполнета. Чувајте ја батеријата на ладно и суво место (68°F/20°C). Рециклирајте ги батериите, не фрлајте.

Повеќе детали

Избор на купувачи