Експерт градинар 6 Пинк петунија во живо растенија одгледувач
Неодамнешно

Експерт градинар 6 Пинк петунија во живо растенија одгледувач

DEN 479.52

Достапно на барање

Експерт градинар 2.5 QT Пинк Петунија Годишни растенија во живо (3 пакувања) со садови за одгледувачи се добро познато и популарно пролетно растение кое цвета постојано од пролет до лето. Натоварен со живописни цвеќиња, Петунија доаѓаат во најразлични бои, со што е уште полесно да се најде решение за проекти за пролетно градинарство. Засадете ги овие разнобојни цвеќиња групирани заедно во градинарски кревети за моментална боја. Или комбинирајте ги со други годишници и повеќегодишни во градинарски кревети или контејнери за убава мешавина од сезонска боја. За здрави растенија што ќе цветаат цела сезона, водата сè додека не се воспостават растенија. Тогаш едноставно вода по потреба. Нахрани растенија со целосна намена за соодветна растителна храна месечно во основата на растението. ЛЕСНИОТ ПОДАТОЦИ : Целосно сонце. Приближна висина : 8-16 инчи. Приближна ширина : 9-12 ин. Минимална температура : 40 ° F. Цврстина : тврда до зона 11. Вода доследно, во основата на растението, сè додека не се утврди. Проверете секој ден за време на топло, суво време. Нахрани растенија месечно со целта растителна храна.

Повеќе детали

Избор на купувачи