Различни Уметници - Една Милја Од Небото-Винил
Неодамнешно

Различни Уметници - Една Милја Од Небото-Винил

DEN 639.84

Достапно на барање

Не можевме да бидеме посреќни да ја објавиме првата компилација На Mapache Records по сите овие години. ЕДНА МИЛЈА ОД НЕБОТО е сонливо патување низ 70-тите и надвор од приватната сцена на текстописци на пејачи. Отсекогаш имало приватно притиснати записи. Таков "приватен" ЛП е албум кој е составен, изведен, снимен и уредуван обично многу САМ стил од самиот уметник или од аматерска етикета. Приватниот запис за печатот е, пред с, чин на уметничкиот нагон. Тоа е чин што се одвива надвор од индустријата од потреба, од недостаток на знаење, од љубов, од нагон, од амбиција.. можете да изберете меѓу многуте причини. Во зависност од нивниот жанр, потекло, време и пред се квалитет, некои од овие напори станаа вредни парчиња за музичкиот колекционер. Откако беше создаден зад" канонската историја на музиката " напишана од индустријата, одвреме - навреме археолог ќе изнесе на површина артефакт што го нашле на некој подрум или пазар за болви, или кој бил чуван покриен со прашина во лушпата на некое старо студио за снимање што наскоро ќе биде урнат. Сите овие записи имаат своја приказна, а некои се уште се особено релевантни, а други се само мали фусноти во енциклопедијата за музика што се пробија на маргините на мејнстрим светот. Ова се најограничените изданија (и претежно локално изработени) на во голема мера недружени и претежно недостижни записи-и кога ќе се најдат, тие често се со превисока цена. Многу од овие маргинализирани и онскурни уметници останаа живи само преку прекрасната работа на неуморните спасувачи на песни, љубителите на музиката, стручните архивари, колекционерите и издавачките куќи со идеалистички нагон. Овие романтичари спасуваа и индексираа форма на музика за која многу малку покажаа интерес до последниве години. Овој рекорд е почит на сите оние кои успеале да ги направат овие песни да не бидат изгубени на време. Пред се, ова издание е почит на сите оние уметници кои сами ги снимиле своите песни, најмногу затоа што не можеле да ја задржат музиката во себе.Албум Песни1. Маитреја Кали "Последно Збогување " 2. Гери Хигинс "Подебели Од Чад"3. Алиша Мај "Летни Денови " 4. Дан Гилмор И Даг Меккларан "Дух Песна" 5. Боб Тримбл"Една Милја од Небото"6. Боб Патерсон "Мои Пријатели " 7. Џим Саливан "Џером" 8. Чак И Мери Перин "Корин"9. Дан Модлин И Дејв Скот "Губитник, Љубовник" 10. Били Халквист "Персефона" 11. Ричард Голдман "Душички" 12. Олав Риксен И Улрих Фаустен "Аџилак" 13. Наоми Луис "Поубаво" 14. Џери И Ненси Стивенс "Малку Резолуција" 15. Мерел Фанкхаузер"На Пат Кон Хана"16. Мајкл Анџело "Поле На Осамени Очи" 17. Карма Маскаренхас "На Сонце" 18. Џо И Бинг "Daybreak"19. Филип Џон Левин "Дијамант Љубов" 20. Мајкл Јонкерс" И Дај Ти Го " Разни Уметници-Една Милја Од Небото (Разни Уметници) - Винил.

Повеќе детали

Избор на купувачи