Најдоброто стапало околу земјата базен соларна топлинска покривка
Неодамнешно

Најдоброто стапало околу земјата базен соларна топлинска покривка

DEN 2.00

Достапно на барање

Сончевиот капак на Bestway 15 Foot е покривка на базенот што работи напорно за да ги задржите остатоците надвор од вашиот базен и да ја задржите топлината. Соларни капаци го намалуваат испарувањето и зрачењето на топлината со заробеништво во топлината во вашиот базен и собирање на зраците на сонцето за дополнителни греење. Тие исто така обезбедуваат бариера помеѓу површината на водата и остатоците што паѓаат. Оваа покривка е едноставна за употреба. Се вклопува во внатрешноста на базените со челични Pro и останува на место. Наменето за употреба со 15-тина рунда, надземни базени или слични базени со Intex или летни бегства. Чувајте ги трошоците за греење на базенот оваа сезона со соларното покритие со 15 стапки. Лебди на површината на водата за да обезбеди изолација на топлина. Ги чува остатоците и сончевата светлина. Одводните дупки спречуваат акумулација на вода. Ги минимизира остатоците од базенот. Се вклопува во базени со рамка со челик од 15 стапки. Вклучува торба за носење. Димензии : дијаметар од 15 стапки. Тежина : 3,2 фунти. Гаранција : 90 ден гаранција против дефекти на производот.

Повеќе детали

Избор на купувачи