Карат Т.В. Diamond Посветеност hapенски ореол невестински прстен поставен во 10к жолто злато со чувар
Неодамнешно

Карат Т.В. Diamond Посветеност hapенски ореол невестински прстен поставен во 10к жолто злато со чувар

DEN 2591.84

Достапно на барање

Овој комплет за невестински прстен со посветеност на посветеност е направен во луксузно 10к жолто злато. Овој сет на прстени има прстен за ангажман со 42 кружни, дијаманти поставени на Prong (I-J, I2) кои формираат дизајн на ореол во форма на маркиза. Совпаѓањето на свадбениот бенд има дополнителни 13 треперливи дијаманти. Овој комплет за невестински прстени со дијаманти е сигурен дека ќе ја направи искра. Овој дијамантски венчален прстен поставен од Keepsake доаѓа спакуван во кутија за подароци за ваша погодност. 10к жолто злато. 1/3 CT T.W . Дијамант боја : I-J. Јасност на дијаманти : I2. Спакувано во кутија за подароци. Совршен за ангажман или како подарок за роденден, свадба, Божиќ, Денот на вineубените, Денот на мајката или која било друга посебна пригода. Колекцијата за невестински невести е стручно направена од квалификувани занаетчии кои создаваат убав накит од 1930 година. Накитот за чување е прифатлива луксуз, направен со највисок квалитет на материјали и скапоцени камења. Ние одржуваме непоколеблива посветеност на нашите клиенти . сет со 2 парчиња прстен.

Повеќе детали

Избор на купувачи