Miaенска Miabella 1- Carat T.W. Црн и бел дијамант 10kt Бело злато Хало невестински сет
Неодамнешно

Miaенска Miabella 1- Carat T.W. Црн и бел дијамант 10kt Бело злато Хало невестински сет

DEN 11440.00

Достапно на барање

Додадете убав контраст на вашата венчаница со овој привлечен црно -бел бел дијамантски невестински сет. Crafted in lustrous 10-karat white gold, this opulent bridal set showcases an engagement ring and a matching wedding band featuring three princess-cut, prong-set black diamonds embellished by a halo created by 35 round-cut, buttercup-set diamonds (G-H , I2-I3). Подобрено со полирана завршница, овој исклучителен дво-парчен невестински сет ќе ја натера секоја жена да се чувствува посебна. Овој прекрасен невестински сет ќе претставува длабока врска што ја споделувате. Направено во 10kt бело злато. 1-5/8 CT T.W. Дијамант. Дијамант сечење : круг и принцеза. Боја на дијаманти : G-H, црна. Јасност на дијаманти : I2-I3. Големина на дијамант : 3,3х3,3мм, 0,8х0,8мм, 6х6мм. Поставување на дијаманти : сет на Buttercup, поставена од Prong. Ширина на опсегот : 3,2мм. Halo Bridal Set. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил.

Повеќе детали

Избор на купувачи