За МИЛВОКИ КОМПЛЕТ ЗА ЈАГЛЕРОДНА ЧЕТКА 14-46-ЗАМЕНУВА 22-22-1640,22-22-1550
Неодамнешно

За МИЛВОКИ КОМПЛЕТ ЗА ЈАГЛЕРОДНА ЧЕТКА 14-46-ЗАМЕНУВА 22-22-1640,22-22-1550

DEN 383.84

Достапно на барање

сосема нов висок квалитетизработен од висококвалитетен материјал, издржливовој дел ги заменува застарените делови 14-46-2012 и 22-22-1640.Четките кои постојано се истрошени се причина за лошата работа на моторот. Моторот што работи наизменично може да се поправи со замена на четките. Новите четки можат да го вратат електричното сопирање на моторот. Јаглеродните четки се од најчесто заменуваните делови за електрични алати. Тоа е затоа што јаглеродните четки се потрошни делови кои постепено се истрошуваат преку триење и се користат додека не треба да се заменат. Истрошените четки се честа причина за наизменична моторна функција, ослабено електрично сопирање и намалена моќност на моторот. Истрошените четки обично се носат блиску до жиците и може да пукнат, вдлабнатини или изгорат. Кога ги заменувате јаглеродните четки, проверете ја арматурата за изгореници, пукнатини или други оштетувања што може да укажуваат на поголем моторен проблем.Овој склоп ги држи јаглеродните четки околу арматурата за да обезбеди стабилен контакт. Овој комплет вклучува : пластичен прстен за задржување, четири (4) држачи за метални четки со пружини и четири (4) јаглеродни четки со прицврстени жици.Компатибилен со овие модели : За Милвоки 2601-20 (Б28Б) 1/2" Компактна Вежба За Возач2601-20 (Б28С) 1/2" Компактна Вежба За Возач2650-20 (Б55Б) 18 Волти 1/4" Хексадецимален Двигател На Удар2651-20 (Б77Б) 18 Волти 3/8" Возач На Квадратен Удар2652-20 (б78б) 18 Волти 1/2" Возач На Квадратен Удар2602-20 (сер ц15а) М 18 1/2" компактна ударна дупчалка2601-059 (Сер Д36а) 1/2" КОМПАКТНА ВЕЖБА ЗА ВОЗАЧ2601-059 (Сер Д36ц) 1/2" КОМПАКТНА ВЕЖБА за ВОЗАЧ2602-20 (Ц15б) М 18 1/2" компактен УДАР вежба 2650-20 (Б55ц) 18 Волти 1/4" хексадецимален ударен возач2602-20 (Сер Ц15д) м 18 1/2" компактна ударна вежба2601-21 1/2" компактна ВОЗАЧКА ВЕЖБА за да ја замените Оваа Компонента, ќе Ви Треба Шрафцигер : 1 прво извадете ги завртките ШТО го ДРЖАТ капакот Заедно2 Внимателно Одделете Го Куќиштето За Да Добиете Пристап До арматурата И четката држач3 исклучете Ги Жиците4 Извадете Ги Завртките Прицврстувајќи го склопот за лизгање на картичката5 извадете го Стариот Држач за четка и Инсталирајте Го Новиот Склоп6 повторно составете го и ТЕСТИРАЈТЕ го пакетот со алатки вклучен : 1 * Држач За Јаглеродна Четкаимајте предвид : 1.Вистинската боја на предметот може да биде малку поинаква од сликите прикажани на веб-страницата предизвикани од многу фактори како што се осветленоста на вашиот монитор и осветленоста на светлината.2.Ве молиме дозволете мало рачно отстапување на мерењето за податоците. Изработен од висококвалитетен материјал, издржлив и практичен за употреба. Сосема нов и квалитетен. Добра функција и сигурна за употреба. Ние ЌЕ го испратиме ПОБРЗО, кога ќе ја поставите нарачката. Ние обезбедуваме совршена услуга за клиенти, можете да купите со доверба. Доколку имате какви било прашања во врска со нашите производи, можете слободно да не контактирате.

Повеќе детали

Избор на купувачи