Река на стоки внатре. Витраж Викторија Користа Полу месеча за прозорци
Неодамнешно

Река на стоки внатре. Витраж Викторија Користа Полу месеча за прозорци

DEN 2.00

Достапно на барање

Класично модерно. Рачно изработено користејќи ги истите техники што ги развиле Луис Комфорт Тифани во раните 1900 -ти, ова прекрасно парче во стилот на Тифани содржи стакло од стакло и вистински стаклени кабини. Оваа уникатна панел за прозорец во стилот на 22 "l Викторијан има бои на килибар, сина со навестувања на слива црвена и зелена боја. Риппл, степено, замотано, и стакло и кабинонки произведуваат длабоко движење. Обезбедете го во прозорец за калеидоскоп на бои или на wallид за да се акцент просторија. Река на стакло стакло стакло, разнобојно, повеќебојно, 11,00 "x 0.25" обичај дизајн : Традиционално елегантна користа во стилот на Тифани, дизајнирана рачно исечена стакло полу-месечна прозорец панел . рачно изработена : исечена рака во стилот на Тифани Витраж со декоративен висички ланец за прикажување . Вистинско стакло : Стирено и замотано обоено стакло : килибар, зелена, сина; стаклена кабохони : слива . разноврсна : прикажете ги ловџиите на сонцето во прозорците, како wallидни висини, или како добредојдени знаци на закачалка на закачалка Стои . Одличен подарок : Воодушевете се мама и баба со оваа стаклена панел што ќе им донесе насмевка на нивните лица . Севкупни димензии : 22 "L x 0,5" W x 11 "H.

Повеќе детали

Избор на купувачи