Непал Тибет Пеење Јога Медитација Пеење Сад Будизмот Орнаменти Ракотворби Санскрит Бакар Пеење Чинии
Неодамнешно

Непал Тибет Пеење Јога Медитација Пеење Сад Будизмот Орнаменти Ракотворби Санскрит Бакар Пеење Чинии

DEN 399.84

Достапно на барање

Опис овие чинии за пеење се користат за медитација, музика, релаксација, лична благосостојба и создавање чакри итн.Тие се користат од широк спектар на професионалци, вклучувајќи здравствени работници, училишни наставници, музичари и духовни наставници.Садот пее многу лесно и произведува богат, хармоничен и смирувачки звук кој трае долго.Произведуваат енергетски и вибрирачки звуци кои обезбедуваат релаксација без стрес.Добра идеја за подарок : Садот ќе биде одличен за подарок или за вашето светилиште.Спецификација : Материјал : бакар.Боја : прикажи како слики.Големина : 8,5 см, висина : 4см Големина : 9,5 см, висина : 4,2 см големина : 10,5 см, висина : 5,3 цмноте : може да има малку нарушувања на бојата поради различните резолуции на компјутерот.Може да има грешки во големината поради различни резолуции на компјутерот.Пакетот вклучува : 1 * Ракотворби буда звук сад.1 * Дрво стап.1 * Мат. Будизмот тибетскиот сад за пеење е изработен од бакарен материјал, издржлив за употреба|Совршен за оние кои прават јога, медитација и како наставници и ученици|долготрајните звуци предизвикуваат длабока состојба на релаксација, клучот за влегување во медитација|Помош За Концентрација : тие се популарни во училниците за да помогнат во олеснување на групните активности и да им помогнат на учениците да се концентрираат|Уникатна декорација на домот : можете да ја користите нашата звучна топка за повеќе од само медитација.

Повеќе детали

Избор на купувачи