Покани за коверти од луксуз на плоштад и печатот, 1 2, жолт сончоглед, пакет
Неодамнешно

Покани за коверти од луксуз на плоштад и печатот, 1 2, жолт сончоглед, пакет

DEN 1.33

Достапно на барање

Дали барате висококвалитетен плик за покани, најави, честитки и многу повеќе? Овие коверти се исто така совршени за секоја пригода од разиграни до формални. Современото размавта на плоштадот додава софистициран допир на овој плик. Најдобро од сè, има метод за запечатување на кора и печат! Едноставно извадете ја лентата за лепило од внатрешноста на задниот дел од задниот дел и притиснете надолу за да ги запечатите вашите коверти. Getе добиете одличен печат секој пат, не е потребно навлажнување. Ковертите со тежина од 80 фунти се одличен избор затоа што се околу двојно дебели од редовната хартија за печатач. Оваа цврста и издржлива дебелина е совршена за испорака на долги растојанија без да се свиткува или кине. Кога се отпечатени, овие коверти се надополнети со широк спектар на бои на мастило. Вие нема да мора да се грижите за метежот на хартија, солзи или мастило со овие коверти. Тие се дизајнирани за компатибилност со домашни печатари за ласер и инк -џет. Овие коверти се исто така идеални за решавање на белешки и покани со рака. Без разлика дали користите пенкало за пенкало или калиграфија, ќе бидете импресионирани од висококвалитетната хартија што е докажана со измама. Овие коверти на квадратни покани мерат 5 1/2 ”x 5 1/2” (139,7 mm x 139,7 mm). Тие исто така можат да соберат коверти со помала големина или хартија внатре. Ако сте задолжени за коверти за свадба, забава, празник, корпоративен собир, банкет, туш, роденден или дипломирање, ковертите од сончогледи на луксуз се трајна и висококвалитетна опција за сите ваши потреби за планирање на забавата. Купете пакет од 50, 250, 500 или 1000 денес! Плоштад коверти на луксуз. Големина : 5 1/2 x 5 1/2 инчи. Количина : 1000 пакет. Сончоглед жолта. Користете ги овие коверти за сите ваши потреби за испраќање, како што се благодарни картички, зачувајте ги датумите, Божиќните картички и многу повеќе!.

Повеќе детали

Избор на купувачи