Бриџстоун Потенца С Лето 225 40Р 92Ј ХЛ Патничка Гума
Неодамнешно

Бриџстоун Потенца С Лето 225 40Р 92Ј ХЛ Патничка Гума

DEN 1265.92

Достапно на барање

Bridgestone Potenza S001 225/40 R18 92 Y Xloverviewdesignedigned за врвни спортски седани и кросовери, Bridgestone Potenza S001 се одликува со формулација на шарите засилена со силика за летно влечење и долго абење, жлебови за евакуација на вода за да се спротивстави на хидропланирањето и шема на шарите што е компјутерски наместена за да се сведе бучавата од патот на минимум. Брзина Рејтинг W (168 милји на час). Дизајниран за употреба во потопли временски услови. Силика-збогатена шара соединение. Длабочина на шарите 8/32". Големина : 225/40Р18. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

Повеќе детали

Избор на купувачи