Трговска марка ликовна уметност „значење на животот потресена“ платно уметност од Лесли Винг
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „значење на животот потресена“ платно уметност од Лесли Винг

DEN 2601.60

Достапно на барање

Уметник : Лесли Wings Ubject : Typography Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бела фраза во центарот на сивата сцена. Истакнати бои : сина, бела, сива никогаш не навивачка која сонот беше избришан на млада возраст во патека за намирници од нејзината мајка, бидејќи Лесли спазматично го собори прикажувањето на помошник на хамбургер додека „вежбајќи ги своите потези “, Лесли беше охрабрена да се сврти Нејзините страсти кон повеќе церебрални и креативни потраги. Нејзиниот прв успех како уметник и дизајнер дојде кога победи на натпревар за постери, рекламирајќи го фестивалот за Ноќта на вештерките на нејзиното основно училиште. Оттогаш, таа знаеше дека сака да заработи за живот како уметник, но како? Дали таа гладуваше? Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Никогаш не навивач што сонот беше избришан на млада возраст во патека за намирници од нејзината мајка, бидејќи Лесли спазматично го собори прикажувањето на помошник на хамбургер додека „вежбаше со своите потези“, Лесли беше охрабрена да ги сврти страстите кон повеќе церебрални и креативни потраги. Нејзиниот прв успех како уметник и дизајнер дојде кога победи на натпревар за постери, рекламирајќи го фестивалот за Ноќта на вештерките на нејзиното основно училиште. Оттогаш, таа знаеше дека сака да заработи за живот како уметник, но како? Дали таа гладуваше? - Бела фраза во центарот на сивата сцена.

Повеќе детали

Избор на купувачи