Озарк патека за мажи Бенедикт Мид пешачки чизми
Неодамнешно

Озарк патека за мажи Бенедикт Мид пешачки чизми

DEN 842.56

Достапно на барање

Водоотпорен 6-инчен водоотпорен 6-инчен чизми за пешачење во Озарк Траил е совршено погодно за пешачење на рамен терен или нагоре планини. Brown Benedict Boot е дизајниран да се справи со отворено, со дизајн на висина на глуждот за поддршка на вашата шара и солиден изглед за да се меша со сценографијата. Овој 6-инчен багажник за пешачење е изграден со ергономска нога и силна гумена надворешна плоча, така што овој багажник може да остане на нозе онолку колку што можете, без оглед колку е тешко. Овој багажник за пешачење во кафеава Озарк е дизајниран со лесен систем за затворање на брзина и исклучување, за да можете да потрошите помалку време да се подготвувате и повеќе време на отворено. Водоотпорни материјали на овој кафеав багажник за пешачење ќе ги задржат нозете суви, а остатокот од вас на отворено подолго. Заглавите за чипка го одржуваат овој 6-инчен пешачење за пешачење обезбедено за да се фокусирате на трчање на тој рид наместо да ги гледате нозете. ; Водоотпорен; Гумена надворешна плоча; CME midsole; Ергономски стапало.

Повеќе детали

Избор на купувачи