Примарно злато Карат бело злато 6x маркичен кубна цирконија и дијамантски прстен
Неодамнешно

Примарно злато Карат бело злато 6x маркичен кубна цирконија и дијамантски прстен

DEN 1.33

Достапно на барање

Романтичен, женски и уникатен, овој импресивен прстен е направен од 14 карат бело злато. Одликувајќи се со 6x3mm маркиза во форма на кубни цирконија во центарот придружено со дијаманти за јасност VS2/SI1 на дизајнирање на отворено срце Овој блескав прстен создава зачудувачки изглед. Достапно во големината на прстот 5. Метална тежина : 1,49 грамсвери Тип : Финдерски стил : Дијамант и ЦЗ рингендер : жени -метал : Голдголд Карат : 14 Каратметална боја : Бела лента ширина : 1,5 мм. Whitecut : Face Ted Shape : Marquisisize : 6mm x 3mmquantity : 1 Jewelry Setting : Prong Diamond Детали : Јасност : VS2/Si1 Color : G-Ucut : Face Ted Shape : Round Size : 1,4 mmweight : 0.048 CTTWQUANTITY : 4 JEWELRI бел лак, совршен за да се дава или давање подароци.Са земја на потекло : Соединетите Држави 14 Карат бело злато, цврсто, кубна цирконија, дијамант.

Повеќе детали

Избор на купувачи