Miabellaенски женски 1- карат Морганит 10kt розово злато солидни годишнини
Неодамнешно

Miabellaенски женски 1- карат Морганит 10kt розово злато солидни годишнини

DEN 7535.84

Достапно на барање

Зачувете се во безвременската елеганција на женскиот Miabella 1 3/4 CT TGW Morganite Solitaire Ring. Изработен во 10К розово злато, овој прстен издвојува деликатен и женски шарм, совршен за секоја пригода . Во центарот на овој прстен на Солитар е зачудувачки 1 3/4 CT TGW Morganite Gemstone. Познат по својата мека руменило нијанса и исклучителна брилијантност, Морганит е симбол на loveубов и сочувство. Гемстонот е безбедно задржан во класичен амбиент, дозволувајќи му на нејзината природна убавина да заземе централна сцена . Минималистичкиот дизајн на овој прстен ја прикажува убавината на Морганит, што го прави совршен избор за оние кои ја ценат недооценетата елеганција. Неговите чисти линии и безвременската привлечност го прават погоден за секојдневно носење, како и за специјални прилики како што се годишнини или како ветувачки прстен. Направено во злато од роза од 10kt. 1-3/4 CT. Т.Г.В. Морганитски скапоцени камења. Морганит сечење : круг. Големина на Морганит : (8x8mm). Поставување на Морганит : Подготвен дел. Ширина на опсегот : 1,6мм. Ringвонеч на пасијанс. Направено во Мексико. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Повеќе детали

Избор на купувачи