Миабела Карат Т.В. Дијамант 14KT Rose Gold Semi-Eternity Wedding Band
Неодамнешно

Миабела Карат Т.В. Дијамант 14KT Rose Gold Semi-Eternity Wedding Band

DEN 1.33

Достапно на барање

Овој грациозен полу-венчален бенд на мијабела дијамант е направен во бујно розово злато. Се одликува со 29 за блескави дијаманти поставени од тркалезно, со Buttercup (G-H, I1-I2), создавајќи полу-еветни стил. Подобрена со високо-поли-финиш, оваа дијамантска годишнина од бендот лесно со другите и ќе додаде искра на нејзината рака. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит. Сите набавки на Миабела доаѓаат со крпа за полирање на накит. Изработено во злато од роза од 14 KT. 1/7 КТ. Т.В. Дијаманти. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1-I2. Камења поставени од путер. Ширина на опсегот : 1,5мм. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

Повеќе детали

Избор на купувачи