Уметнички Ткајачи Парамаунт Југозападна Област Килим, Аква ,5'3 7'9
Неодамнешно

Уметнички Ткајачи Парамаунт Југозападна Област Килим, Аква ,5'3 7'9

DEN 1.67

Достапно на барање

Додадете допир на рустикална елеганција во вашиот дом со Колекцијата Парамаунт. Прецизно ткаената конструкција на овие парчиња може да се пофали со издржливост и ќе обезбеди природен шарм во вашиот декор простор. Направено Со Полипропилен Во Египет и има Среден Куп. Место Чиста Само, Една Година Ограничена Гаранција. Машина Ткаени Во Египет со 100% Полипропилен. Функционалниот среден куп овозможува погодно поставување во влезовите, под мебелот и нема да ги попречува вратите. Овој тепих за одредена област е пример за стилот на домашен декор на викендицата, прикажувајќи суптилни обрасци кои беспрекорно ја надополнуваат секоја рустикална тема. Дизајниран да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен за деца и пријателски за миленичиња. Совршен за области со голем сообраќај во вашиот дом, како што се дневната соба, трпезаријата, кујната и ходниците. Цврст и отпорен на дамки. Лесен за чистење и одржување, препорачуваме редовно чистење со правосмукалка и чистење на самото место со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала површина прво пред да нанесете раствори за чистење. Се препорачува употреба на подлога за тепих за да се спречи лизгање и движење.

Повеќе детали

Избор на купувачи