Делара органски памук луксузно кадифен мијалници од
Неодамнешно

Делара органски памук луксузно кадифен мијалници од

DEN 279.84

Достапно на барање

Напредниот процес на ткаење резултира во илјадници фини, неоткриени јамки што го прават нашиот пердувски допир бргу суви крпи до 10 пати повеќе апсорбирачки од традиционалниот памук Тери. На меки 650 GSM, овие органски памучни крпи се супер меки и брзо сушење исто така. Чистата органска памучна крпа е лесна, силна, брзо суво и непропустливо за носење додека останува деликатно по неколку миења. Раскошните бели кадифни крпи даваат луксузно чувство на тоалетот, додека ви помагаат да го подобрите сушењето. Дво-долготрајните шивани рабови на преклопување го прават ова крпа трајно и долготрајно пакување за крпа за миење од 6 : Оваа органска пакет за миење на лицето вклучува 6 парчиња луксузни кадифни крпи за миење (13 "x13"). Овие крпи се конструирани со 100% дво-долга органска памучна крпа од памук. Значи, не грижете се за лабави влакна и пилинг. Крајно како подарок за некого или како третман за себе! Подигнете ја бањата на повисоко ниво со овој луксузен сет на органска ткаенина за миење .. Направено од 100% органски памук : органскиот памук се одгледува без употреба на токсични и постојани пестициди и синтетички ѓубрива. Префрлете се на нетоксични, вашите производи ќе продолжат да омекнуваат додека ги користите и чистете. Машината мие топли, нормални циклуси со слични бои. Не бели. Tumble Dry Ship. Важно е правилно да се грижите за крпи со миење на нив во топла вода со мала количина на детергент, избегнување на омекнувачи на ткаенини и темелно сушење. Исто така е важно редовно да се заменуваат крпи за да се обезбеди дека тие ја одржуваат својата апсорпција и целокупниот квалитет.

Повеќе детали

Избор на купувачи