Дакстон Ретро Монтана Лак Фонт Долги Ракави Маица Мека Средна Тежина Памук, Небото Мета Црна Фонт, М
Неодамнешно

Дакстон Ретро Монтана Лак Фонт Долги Ракави Маица Мека Средна Тежина Памук, Небото Мета Црна Фонт, М

DEN 3.33

Достапно на барање

Монтана нација редовни фит премиун долги ракави маици ЗА мажи XS-3 XL големини и разни бои на располагање. Заострени ракави ткаенина со средна тежина, ултра мек, цврсто плетен материјал. Дизајниран за сите прилики спорт, тренингот, работа, бизнис, партија, датум и сите повик прилики. Двослојна основна маичка најдобар избор за поладно време. Перење ткаенина 5,50 мл, меко измиен, 100% чешлан памук со прстен, ткаенини од хедер се 60/40 памук/полиестер, хедер греј 85/15 памук/вискоза. Редовно удобно вклопување, сечење на телото директно заострени ракави. Средна тежина, ултра-мека, издржлива цврсто плетена, памук со средна тежина од 5,5 мл. хедер греј 85% памук 15% вискоза. јаглен хедер 80% памук 20% вискоза. други хедери 60% памук 40% полиестер. Лесен за миење со топла вода и мек како бои, рамен сув или среден фен за топлина. Удобност и заштита од надворешни елементи Во спортот, игрите, настаните Во Монтана. XS-Градите 16 Во Должина На Телото 27 во, СМЛ-Градите 18 Во Должина На Телото 28 во, МЕД-Градите 20 Во Должина На Телото 29 во, LRG-Градите 22 Во Должина На Телото 30 во, XL-Градите 24 Во Должина На Телото 31 во, 2 XL-Градите 26 Во Должина На Телото 32 во, 3 XL-Градите 28 Во Должина на Телото 33 во.

Повеќе детали

Избор на купувачи