Don Pablo Signature мешавина од капено кафе, lb може
Неодамнешно

Don Pablo Signature мешавина од капено кафе, lb може

DEN 175.68

Достапно на барање

Мешавината за капење Дон Пабло, капено кафето е мешано за вкус. Секоја од овие кафиња, Колумбија, Гватемала и Бразил, имаат различни ликови на телото што го прават кафето покомплексно во чашата отколку сорта на едно потекло. Вкусот е сладок и добро интегриран и телото средно до целосен. Финишот е тон на какао и многу мазен со мала киселост. Малата карамелизација на природните шеќери во гравот му дава на ова средно-темно кафе допир на печење. Овој процес му помага да го задржи својот природен карактер на вкус, давајќи му сладок, пријатен вкус. Don Pablo Signature мешавина од капно кафе, 2 lb може : средно до полно тело со многу мазна какао тонирана завршница и мала киселост. Средно -темно печено - Капче за капење Арабика. Дон Пабло Ретро стил 2 lb Собирање на кафе може. Специјалниот мешавина на Колумбија, Гватемала и Бразил. 100% кафе Арабика. ГМО бесплатно.

Повеќе детали

Избор на купувачи