Барбел, плоча за тежина од Олимпик од 2,5lb, сива
Неодамнешно

Барбел, плоча за тежина од Олимпик од 2,5lb, сива

DEN 2.33

Достапно на барање

Изградени за да трае, овие плочи со тежина на тежината на Олимпик 2 -инчи 2 се направени од цврсто леано железо со машинска центри и обложени со трајна црна печена емајл финиш. Обвивката на емајлот додава слој на заштита за да помогне да се спречат 'рѓосаните плочи и ќе траат низ исцрпувачки вежби, подигнати броеви помагаат лесно да се идентификуваат големината на тежината на плочите. Одликувајќи се со три дупки за зафат, овие тегови се лесни за вчитување и растоварање од шипки или преси. Користете ги овие тегови сами или во бар за да извршите вежби за зајакнување на мускулите и обука за издржливост и да ја зголемите флексибилноста и рамнотежата. Една плоча со тежина може да се користи и за вежби за загревање. Цврсто леано железо со машинска дупка. Издржлива завршница на емајл. 3 дупки за зафаќање обезбедуваат безбеден зафат при вчитување и растоварање на тежините. Овие плочи со тежина на олимписки зафат се достапни во 2,5 lb, 5 lb, 10 lb, 25 lb, 35 lb и 45 фунти. Се продава како индивидуална, 1 единица за плочи.

Повеќе детали

Избор на купувачи