Трговска марка ликовна уметност цветни чанти виолетова на зелена платно уметност од Родерик Стивенс, бел мат, рамка од дрво
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност цветни чанти виолетова на зелена платно уметност од Родерик Стивенс, бел мат, рамка од дрво

DEN 383.84

Достапно на барање

Подготвени да се претставиме со презентација на безжично во различни големини, ова подготвено за обесено, изменето врамено уметничко дело има виолетова цвет на зелена чанта против апстрактна позадина. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во рамка од дрво. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Повеќе детали

Избор на купувачи