2- Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир 10kt розово злато ореолски прстен за ангажман
Неодамнешно

2- Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир 10kt розово злато ореолски прстен за ангажман

DEN 0.33

Достапно на барање

Зачудувачки и безвременски, оваа прекрасна миабела создаде бел сафир ореол прстен за ангажман е направен од светло злато од розово за да донесе брилијантност и романса на вашиот изглед. Овој прстен се одликува со тркалезен, чист, создаден бел сафир скапоцен камен (8 x 8mm) во центарот со дополнителни 26 кружни, светло поставени бели сафир скапоцени камења кои формираат ореол и го украсуваат опсегот. Прославете ја вашата loveубов и посветеност со овој прекрасен прстен за ангажман на скапоцени камења стручно изработен со сјајна високо-полска завршница што сигурно ќе го однесе здивот. Направено во злато од роза од 10kt. 2-5/8 КТ. Т.Г.В. Создаде бел сафир. Светла и камења поставени од рамка. Ширина на опсегот : 2.1мм. Септември родител. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

Повеќе детали

Избор на купувачи