Miaенски Carat Carat T.G.W. Плоштад Егзотично зелено топаз 10kt прстен за илузија на бело злато
Неодамнешно

Miaенски Carat Carat T.G.W. Плоштад Егзотично зелено топаз 10kt прстен за илузија на бело злато

DEN 5376.00

Достапно на барање

Ако сакате да започнете свој блог за накит, тогаш овој привлечен миабела егзотичен зелен прстен за илузија на топаз е совршен избор. Изработено во треперливо бело злато, овој исклучителен прстен го прикажува квадратниот, сет на измет, егзотично зелено скапоцен камен (8x8mm) со шема на кросовер на врвот. Засилен со висока полска завршница, овој остварлив прстен ќе го засили секој прегледник. Направено во 10kt бело злато. 3 CT T.G.W. Егзотично зелено топаз. Егзотично зелено топаз сече : плоштад. Каменот поставен од пронг. Бенд со : 1,6мм. Илузија прстен. Ноември Роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Повеќе детали

Избор на купувачи