Супериорен Кадин Шарени Затворен Надворешен Простор Килим, 6 '9', Беж
Неодамнешно

Супериорен Кадин Шарени Затворен Надворешен Простор Килим, 6 '9', Беж

DEN 3.33

Достапно на барање

Супериорниот Тепих Со Пруги Кадин е прекрасно парче што го надополнува Вашиот Модерен, Преоден или Секојдневен декор. Изработен од 100% Полиестер, овој килим е идеална опција за додавање стил на вашите надворешни или внатрешни простори без да се жртвува издржливоста. Одликувајќи СЕ СО палто за заштита ОД УВ, овој килим е опремен да се спротивстави на оштетување од сонце и избледени бои. Конструиран во цврсто рамно ткаење, не само што овој килим е издржлив, туку е и реверзибилен, удвојувајќи го времето на абење. Понуден по ваш избор на боја и големина, овој тепих со пруги ќе го врзе секој простор. Супериорен Кадин Внатрешен/ Надворешен Тепих : Изберете од асортиман на правоаголни големини. Направено од 100% Полиестер. Шарени шема. Стилот на тепих во областа е Модерен, Преоден или Секојдневен. Совршен за секој внатрешен или надворешен простор како дворови, палуби, трева, базен или детски соби. Изработена со цврста техника на рамно ткаење. Лесна реверзибилна конструкција. Килимите се обложени СО УВ за заштита од избледување и други оштетувања од сонце што овозможуваат долготрајни бои и многу издржлив и тепих со мало одржување. Нега : за надворешна употреба, испрскајте со сапун за садови и мешавина од вода исплакнете темелно со црево и закачете да се исуши; за внатрешна употреба, редовно правосмукалка и исчистете го местото доколку е потребно; Користете правосмукалка без четка за тепање бидејќи може да предизвика оштетување на влакната. Димензии : 3 ' 6 " X5 ' 6 "е 3 стапки 6 инчи широк x 5 стапки 6 инчи долг, 5' 6 " X7 ' 6 "е 5 стапки 6 инчи широк x 7 стапки 6 инчи долг, 6'X9' е 6 стапки широк x 9 стапки долг. Ние сме посветени да ги направиме производите побезбедни за вас и побезбедни за светот; СТАНДАРД 100 ОД ОЕКО-ТЕКС сертифициран; Секоја компонента на овој производ е тестирана и потврдена без штетни материи и се произведува одржливо.

Повеќе детали

Избор на купувачи