Ctенски КТ Миабела. Симулиран Alexandrite, Topaz & Diamond 14kt бело злато коктел ореол прстен
Неодамнешно

Ctенски КТ Миабела. Симулиран Alexandrite, Topaz & Diamond 14kt бело злато коктел ореол прстен

DEN 3.33

Достапно на барање

Прославете ги вашите специјални моменти во стил со овој миабела симулиран Александрит, бел топаз и дијамантски акцент гроздобер ореол прстен. Изработено во бело злато, овој гламурозен прстен има овален, симулиран писател на Александрит (8х6мм) во центарот со четиринаесет кружни, бели камења од бели топаз, поставени од бели топаз (2х2мм), кои го орееле центарот на камен. За да се даде пенлив изглед, има десет кружни, дијаманти поставени со отворено (G-H-I, I1-I2) што го украсуваат бендот. Сигурно да заслепувам и воодушевуваат, овој привлечен изглед е преплавен на брилијантен сјај. Непроценливо поседување. Изработено во 14 KT бело злато. 2 1/4 CT T.G.W. Симулиран александрит, тркалезно бело топаз. Симулирано намалување на Александрит : овален. Белиот Топаз се сече : круг. 0,05ct T.W. Акцент на дијаманти. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H-I. Јасност на дијаманти : I1-I2. Простори и песни поставени камења. Гроздобер ореол прстен. Ширина на опсегот : 2мм. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови! . Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Повеќе детали

Избор на купувачи