Звучник Пена Опкружувачки Работ Прстени Поправка Комплет САМ Звучник Опкружувачки Поправка Гума Замена
Неодамнешно

Звучник Пена Опкружувачки Работ Прстени Поправка Комплет САМ Звучник Опкружувачки Поправка Гума Замена

DEN 167.20

Достапно на барање

Опис : . 100% сосема нов и висок квалитет. Карактеристики : . Изработен од висококвалитетен гумен материјал, висока еластичност, флексибилен и не е лесен за кршење. Овој гумен раб е анти-стареење, умерена мекост и цврстина. Шест големина опционално, таа е погодна за 4/5/6, 5/8/10/12 инчен звучници. Заменете ја старата, скршена или оштетена. Лесен и едноставен за употреба и ракување. Поправка пена Вуфер работ само, други додатоци демо на сликата не е вклучена!. Спецификации : . Тип На Ставка : Поправка Пена Вуфер Работ. Материјал : Гума . Големина : Надворешен Дијаметар : 4" : 98мм/3,8 инчи, 5" : 127мм/5ин, 6,5" : 156мм/6,1 инчи, 8" : 195мм/7,6 инчи, 10" : 248мм/9,7 инчи, 12" : 295мм/11,6 инчи(По Избор). Боја : Црна. Количина : 2 ПАРЧИЊА. Методи за замена : . Отстранете ја заптивката и истријте ја старата пена, нанесете контактен цемент(не е вклучен). Центрирајте го опкружувачот рамномерно додека го ставате на конус. Стиснете ја внатрешноста на опкружувачкиот конус со палецот на врвот и показалецот нагоре во рамката, под опкружувањето и одете наоколу неколку пати додека не се залепи. Нанесете лепак за дрво елмерс на надворешната рамка, притиснете надолу опкружувачки. Повторно лепак заптивка на надворешниот опкружувачки. Забелешка : . Нема малопродажен пакет. Транзиција : 1см=10мм=0,39 инчи. Ве молиме дозволете грешка од 0-1 см поради рачно мерење. ве молиме бидете сигурни дека не ви пречи пред да понудите. Поради разликата помеѓу различните монитори, сликата може да не ја одразува вистинската боја на предметот. Благодарам!. Пакетот Вклучува : . 2 х Поправка Пена Вуфер Раб Изработен од висококвалитетен гумен материјал, висока еластичност, флексибилен и не е лесен за кршење. Овој гумен раб е анти-стареење, умерена мекост и цврстина. Шест големина опционално, таа е погодна за 4/5/6, 5/8/10/12 инчен звучници. Заменете ја старата, скршена или оштетена. Лесен и едноставен за употреба и ракување. Поправка пена Вуфер работ само, други додатоци демо на сликата не е вклучена!.

Повеќе детали

Избор на купувачи