Трговска марка ликовна уметност 'Кауаи Каилани изгрејсонце' платно уметност од Пјер Леклерк, бел мат, црна рамка
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност 'Кауаи Каилани изгрејсонце' платно уметност од Пјер Леклерк, бел мат, црна рамка

DEN 1.33

Достапно на барање

Уметник : Пјер Леклерскубјект : Пејсови на пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност 'Кауаи Каилани Сонцето „Канвас уметност“ од Пјер Леклерк, Бела мат, Црна рамка : Уметник : Пјер Леклерц. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има облачно изгрејсонце што се рефлектира во океанот околу хавајската плажа. Печатење на giclee под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Повеќе детали

Избор на купувачи