лбс. УСП Одделение Безводен Рафиниран Чиста Кожа
Неодамнешно

лбс. УСП Одделение Безводен Рафиниран Чиста Кожа

DEN 606.24

Достапно на барање

Ви благодариме за вашиот обичај.Грижата за клиентите е наш главен приоритет.Понудата е предмет на достапност.Ветуваме дека нема да зажалите што го купивте.Нашиот ланолин е 100% чист USP одделение безводен ЛАНОЛИН САД. Тоа не е рафинирано затоа има природно scent.It е 100% природен хипоалергичен, без бои, мириси и хемикалии. Ова е совршено за секој кој може да има чувствителна кожа или алергии на типични навлажнувачи купени во продавница.Ланолинот е пофален за неговите супер хидратантни својства бидејќи е омекнувач. Формира слој на вашата кожа и создава заштитна бариера. Нашиот ланолин е одлична алтернатива за креми и навлажнувачи без рецепт. Овој производ е одличен и за оние кои страдаат од сува испукана кожа.Нашиот ланолин е спакуван во пластични тегли и има восочна цистентност. ланолинот може да варира од бледо жолта до златна нијанса. Во поладна клима може да се чувствува потешко, а во потопла клима ќе биде помеко.Познато е дека ланолинот се користи за лубрикати, правејќи сапуни, козметика, креми олеснување од изгореници од сонце, испукани усни и крем за пелени. Ланолин 2 килограми. USP Одделение Безводен Рафиниран 100% Чиста Кожа.

Повеќе детали

Избор на купувачи

Време Е
Неодамнешно
Време Е
Достапно на барање
DEN 3.00
Пофалбата: