Машки голф за вртење на голф, се протегаат рамен фронт краток
Неодамнешно

Машки голф за вртење на голф, се протегаат рамен фронт краток

DEN 2.67

Достапно на барање

Спуштете го вашиот хендикеп во удобноста на оваа изведба кратко. Дизајнирано со спортски флексибилен лента за половината што се шири со секој замав, ова основно е суштинско значење има УВ-50 Сонце за заштита од сонце и својства за влага за да ве одржат суви низ секоја рунда. Карактеристиките на влага за губење на влага повлекуваат пот и влага подалеку од телото ве одржуваат суви и се чувствувате ладно. Заматено флексибилно 4-насочно ткаенина за истегнување се протега и напречно и во должина, овозможувајќи максимална удобност во сите правци, особено при усовршување на замав. Контрола на сонце со UPF-50 UV заштитна технологија помага да се блокираат штетните зраци на сонцето. Лесна грижа : Машинско миење дома.

Повеќе детали

Избор на купувачи