Преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, полиран W Gold Vent, Fits 2013- Пикап на RAM меморија
Неодамнешно

Преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, полиран W Gold Vent, Fits 2013- Пикап на RAM меморија

DEN 685.44

Достапно на барање

Со сериозна и непоколеблива посветеност на клиентите да им овозможат на клиентите широк спектар на високо квалитетни компоненти за замена, опрема и делови за поправка и пристапување до нивните автомобили, камиони и други возила, ние нудиме реконструирано тркало за алуминиум за алуминиум ОЕМ. Тој е дизајниран да го замени постојното фабричко тркало. Карактеристиките вклучуваат офсет од 20 x 8, 54,65мм, 8 Spoke, 8 lug, шема на завртки од 6,5 инчи, полиран со златни отвори. Тоа одговара на вашиот пикап 2013-2018 RAM меморија 3500. Проверете за да бидете сигурни дека одговара на вашето возило. Гаранција : 5 години, ограничено. Каи 20 x 8 Преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, полиран W/златен отвор, FITS 2013-2018 RAM меморија 3500 пикап 20 x 8, 54,65 mm Офсет, 8 Spoke, 8 Lug, 6,5 инчен образец на завртки, полиран со златни отвори, направен од алуминиум . Ги исполнува сите федерални стандарди за безбедност на моторот. Не е потребно дупчење за инсталација. Не се потребни измени за инсталација. Директно вклопување замена за вашето возило. Иста форма се вклопува и функционира како ОЕ. Гаранција : 5 години, ограничено. Заврши ореви и централното капаче не се вклучени. Проверете го големиот избор на делови што се достапни за вашето возило. Одговара Изберете : 2014-2018 RAM меморија 2500 2013-2018 RAM 3500 и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фиксен додаток за да проверите.

Повеќе детали

Избор на купувачи