Encore Azalea есенска есенска грмушка
Неодамнешно

Encore Azalea есенска есенска грмушка

DEN 399.84

Достапно на барање

Есента Емберс Енкоре Азалеа е џуџе азалеа што ќе ја крене вашата градина и пејзаж на нови височини! Оваа убавина произведува портокалово-црвени цвеќиња што цветаат пролет низ есента. Овие цвеќиња се благодатни и елегантни, со елегантна талент што не се претера. Првичниот пролетен дисплеј произведува десетици цути кои го осветлуваат пејзажот. Потоа, ова ребломирање на Азалеа ги задржува цвеќињата што доаѓаат додека цветаат повторно во лето и есен! Есента Емберс Енкоре Азалеа има богати зелени лисја кои се совршен комплимент за неговите деликатно убави цути. Покрај тоа, овие зимзелени лисја се конзистентни во текот на целата година и нема да го остават вашиот пејзаж голи во мртвите зима. Оваа црвена цветачка азалеа е совршена за насади на фондации, насади со контејнери, акценти, мешани градинарски кревети, ниски жива ограда и граници! УСДА зони 6-9. Зрела големина 3 'h x 3,5' W. Ботаничко име- Рододендрон "conleb". Делумно сонце. Цути пролет, лето и есен. Зимзелено зеленило.

Повеќе детали

Избор на купувачи