Ламба за маса Франко
Неодамнешно

Ламба за маса Франко

DEN 1.67

Достапно на барање

Шик и современа, кривината силуета на Франко Табела Светилка е уметничко дело самостојно. Четкани месинг лаци од белата мермерна база до врвот на нејзината црна купола за лабави со модерен стил и благодат. Совршено искривена на врвот на масата или масата во кревет е во право таму каде што припаѓа оваа ламба за задачи. Бара 1 средна база (E26) сијалица, 60 W максимум (продадено одделно). Златна позлатена шипка и црна насликана сенка со мермерна база. Метална купола за вртење на сенка. Потребно е лесно собрание. LED светло компатибилно. Вклучен/исклучен рокер прекинувач со црн кабел. Наведен ETL. Суво оценето. Севкупни димензии : 16.9''l x 11.81''w x 20.08'h. Сенка : 11.81'''dia x 5.91''h. База : 7.87'''dia x 1'''h. Wireица : 71 ".

Повеќе детали

Избор на купувачи