Трговска марка ликовна уметност „овци со јагниња“ платно уметност од студиото МекНил
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „овци со јагниња“ платно уметност од студиото МекНил

DEN 0.67

Достапно на барање

Уметник : Студијата Mac Neil Studio Subject : Animals Tyle : Modern & Modern и современа проток Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има овци кои стојат во трева центрирана на бела позадина. ГИЦЕ (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на правење печатење Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Студиото МекНил „Овци со јагниња“ платно уметност.

Повеќе детали

Избор на купувачи