Sun JOE 48V безжичен 20 само-погон за трева за трева, само 7-позиција, само алатка
Неодамнешно

Sun JOE 48V безжичен 20 само-погон за трева за трева, само 7-позиција, само алатка

DEN 0.33

Достапно на барање

Косеј моќ, сега само-погон! Најдобрата технологија за чешлање со трева се среќава со серијалот 24 V Ionmax со 48-волт безжичен само-погоден косилка за трева од Sun Joe. Напојуван од ексклузивниот систем за батерии на јонмакс литиум-јон, Sun JOE бара две 24 V батерии (продадени одделно) за да работат. Изберете од повеќе опции за полнач на батерии + (продадени одделно) за перформанси без Fade Power +, со нула емисија на јаглерод за почист воздух. И полначот со двојна порта брзо ги опфаќа две батерии одеднаш-за нешто помалку од 2 часа! Иновативен дизајн на моторот на Sun Joe - 1100 W Влезен мотор без четки и излезен мотор без четки од 900 W - е инженерски за ефикасност, обезбедувајќи ви максимална изведба на моторот и продолжен моторниот век за да ја одржите вашата косилка да работи посилна, подолго. И најновата генерација на безжичен косилка на јонмакс сега е само-погон! Заборавете на борењето со тежок косилка што едноставно нема да се одвива : Променливите поставки ви овозможуваат да ја прилагодите вашата брзина за да одговараат на теренот. Косеј моќ! Издржливото челично сечило коси патека ширина од 20 инчи во единечен премин, за рамномерно исечено секој пат. Прилагодете ја висината на сечење со нивото на прилагодување на висината од 7 позиции-од 1,2 инчи до 3,5 инчи. За совршено, прецизно намалување прилагодено на вашиот тревник. И Сонцето Jо вклучува 13,2 гал. Трага од трева за да соберете исечоци и да спречите густо градење-или да изберете помеѓу тревата, да ја избркате тревата додека косете; или приклучокот за мулширање, за прекривка богата со хранливи материи. Значи, кога треба да се заврши работата, одете со oeо за легендарната моќност + перформанси на 38-волт безжичен косилка за трева од Sun Joe®. Добијте опремени®. Компатибилен систем на батерии на јонмакс 24-волт-батерии + полнач се продава одделно. Влезот без четки од 1100 вати и излезниот мотор без четки од 900 W работи поладен и трае подолго од традиционалните мотори на четки. Само-погон со варијабилна контрола на брзината. 20-инчна ширина на косење. Прирачник за 7-позиција рачка за прилагодување на висината : 1,2-инчи до 3,5 инчи. 13.2 Торба за собирање на галон трева спречува легло на тревникот со исечоци. Тркала со лесен леб за максимална подвижност во дворот + градина. Вклучува 2-годишна гаранција.

Повеќе детали

Избор на купувачи